Nataša Novotná: Musíme dát prostor nicotě, aby se z ní vynořilo něco nového

Nataša Novotná, česká tanečnice, choreografka a lektorka Gaga techniky, o proměnách své taneční kariéry … (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

Strach, smutek, hněv? Ano, změna může být temná

Profesní změny jsou někdy chtěné a žádané, jindy je k nim člověk přitlačený pod vlivem vnějších okolností. Na některé změny se dokáže těšit, jiné dělá se značnou nechutí ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

Role tatínka nastartovala u Vladimíra Vašků změnu kariéry

Tanečník Vladimír Vašků se na druhou kariéru připravoval, změna ale nastala až s příchodem dětí ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

Spoření pro tanečníky aneb o dlouhé cestě k cíli

Jedním z hlavních cílů Nadačního fondu pro taneční kariéru je zavedení speciálního spoření pro tanečnice a tanečníky. O co přesně jde a kde je zádrhel? ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

Tanečníci na rodičovské: Maria Gornalová a Alexej Yurakov

Potkali se dva tanečníci a byla z toho láska, která vydržela dodnes. Jak se jim podařilo skloubit rodinný život a taneční kariéru? ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

Tančíte na volné noze a neplatíte nemocenské pojištění? Při narození dítěte se to vymstí

Jste na volné noze a neplatíte si dobrovolné nemocenské pojištění? Pokud se v tomto případě rozhodnete pro mateřství nebo otcovství, můžete být potom nemile překvapeni ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

Daria Klimentová o mateřství

Daria Klimentová osmnáct let působila v Anglickém národním baletu, nyní vyučuje na Royal Ballet School. Přestože se tanečnice mohou setkávat s komplikacemi a animozitami způsobenými konkurenčním prostředím své profese, Dariu to od role matky neodradilo. Její příběh je ukázkou toho, že je možné skloubit špičkovou taneční kariéru s mateřstvím, a že to může přinést i mnohá obohacení ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

K čemu tanečník potřebuje kouče?

Změna může být nová šance, nemusí to být strašák, když o ní začneme přemýšlet jinak. Kouč s tím může pomoci ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)

Michal Štípa, tanečník

První sólista baletu Národního divadla Michal Štípa debutuje jako choreograf. V Ostravě připravuje klasický balet Don Quijote. Tehdy vzniká rozhovor s Romanem Vaškem o tom, jak vidí svou druhou kariéru. Dnes můžeme Michalovi gratulovat k pozici šéfa olomouckého baletu ... (čtete dál kliknutím na titulek)

Proč NFTK bloguje?

A tak vítejte na našem blogu, kde najdete glosy, články, rozhovory, možná i pár statistik s nějakým tím číslem. A můžeme začít hned čtyřkou. Ne, nejde o Pas de quatre, ale o to, že Nadační fond pro taneční kariéru vstupuje do čtvrtého roku své existence a blog je takovým malým dárečkem, který jsme sobě i vám nadělili ... (pokračujte ve čtení kliknutím na titulek)