Aktuálně

Setkáme se v Olomouci

Nadační fond pro taneční kariéru zve na prezentaci své činnosti a tématiky taneční kariéry. Prezentace je součástí programu festivalu Divadelní Flora Olomouc 2016 a uskuteční se od 13 do 15 hodin v Divadle na cucky, Wurmova 7.

Zástupci Nadačního fondu pro taneční kariéru (NFTK) se v prezentaci zaměří především na širší kontext problematiky taneční kariéry a související změny, která zpravidla čeká umělkyně a umělce po ukončení aktivní jevištní činnosti. Zváni jsou jak tanečnice a tanečníci, tak umělci pohybového divadla, artistky a artisté, kteří končí svou aktivní jevištní kariéru nebo o ukončení uvažují a řeší, jak přejít k jiné profesi. Zváni jsou ale také studenti tance či aktivní tanečníci z baletních souborů a z nezávislého tance, stejně jako zájemci z řad odborné veřejnosti, které problematika tzv. druhé kariéry zajímá.

Součástí prezentace je také praktická ukázka služeb, které NFTK nabízí. Zájemci si vyzkouší například mapování svých silných stránek, kompetencí a dovedností, které mohou využít i mimo taneční oblast, a zamyslí se nad tím, jak obrátit profesní změnu v příležitost.